Strona główna   |   Nota prawna   |   Kontakt
 
 

Beata Tyszkiewicz

Beata Tyszkiewicz urodziła się w 1938 roku w pałacu w Wilanowie należącym do Adama i Beaty z Potockich Branickiej, tam też spędziła pierwsze i szczęśliwe lata dzieciństwa.

Jako 16 letnia panienka została zauważona przez Antoniego Bohdziewicza, który zaangażował ją do roli Klary w swojej ekranizacji „Zemsty" . Tak zaczęła się jej kariera filmowa, która przyniosła jej wiele ciekawych ról w ponad 100 filmach.

 Beata Tyszkiewicz swoją pozycję i wielką sympatię, jaką jest darzona przez ludzi, zawdzięcza nie tylko karierze filmowej, ale także  wspaniałej i barwnej osobowości, wielkiemu poczuciu humoru oraz ciekawości świata i ludzi.

Napisała dwie książki, autobiografię i zbiór opowiadań pt. „Kocha, lubi, żartuje", a także wiele felietonów i bajek dla dzieci.

Jej pasja w pomaganiu innym znalazła wyraz w zaangażowaniu w działalność wielu fundacji. Zaczynała już w latach 70 tych walcząc wraz z Marią Łopatkową o ułatwienie procedur adopcyjnych dzieci.

Uczestniczy w różnego rodzaju akcjach charytatywnych,  pomagała również Fundacji TVN „Nie jesteś sam". Jest Przewodniczącą Rady Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą.

Jest wszędzie tam, gdzie jej obecność może przynieść radość potrzebującym.

Wspaniała mama Karoliny i Wiktorii i od niedawna babcia Szymona, podkreśla, że rodzina zawsze była i jest dla niej najważniejsza. Nie przeszkadza jej to jednak w intensywnej pracy. Zwykła mawiać, że aktywny tryb życia i duża ilość obowiązków utrzymuje ją w dobrej formie.

Pokaż swoje najciekawsze wspomnienie. Które nigdy nie powinno wyblaknąć.
Copyright © 2009 Polpharma S.A. O kampanii  .  Wspierają nas  .  Wspominienia nie tracą barw  .  Jak dbać o pamięć  .  Meno gry i ćwiczenia  .  Dla lekarzy Projekt : Harder & Harder
POLPHARMA BIURO HANDLOWE SP. Z O.O.* z siedzibą w Warszawie przy ulicy Bobrowieckiej 6, wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy,
XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem 0000043523, NIP 525-21-13-462, o kapitale zakładowym 6 187 000 zł