Strona główna   |   Nota prawna   |   Kontakt
 
 
Jak powinienem pomóc moim bliskim jako młody człowiek?

   

Kiedy zauważasz u swoich rodziców lub dziadków pierwsze objawy kłopotów z pamięcią, nie wahaj się skierować ich do lekarza.  Tam  znajdą rozwiązanie na zapominanie.

 

Ludzki mózg nie jest odporny na starzenie.  Z wiekiem następują drobne zmiany w pamięci i w innych funkcjach umysłowych. Można jednak podjąć proste kroki, aby nasz umysł starzał się wolniej.

 

Większość ludzi , którzy zdołają z wiekiem zachować sprawny  mózg dokona tego dzięki świadomym lub nieświadomym wyborom życiowym.

 

Kiedy zasugerować rodzicom  lub dziadkom wizytę u lekarza?

  • gdy zauważysz zagubienie w zwykłych codziennych sytuacjach
    (np. zapominanie imion najbliższych osób i znajomych, dat ważnych rodzinnych uroczystości, zamknięcia mieszkania czy samochodu).
  • gdy zauważysz zapominanie związane z braniem leków, chodzeniem
    na wizyty kontrolne czy mówienie stale o tym samym, zanik zainteresowania najbliższym otoczeniem, nieczytanie gazet, coraz rzadsze oglądanie TV - gdy wcześniej było to bardzo częste i regularne.

 

Pokaż swoje najciekawsze wspomnienie. Które nigdy nie powinno wyblaknąć.
Copyright © 2009 Polpharma S.A. O kampanii  .  Wspierają nas  .  Wspominienia nie tracą barw  .  Jak dbać o pamięć  .  Meno gry i ćwiczenia  .  Dla lekarzy Projekt : Harder & Harder
POLPHARMA BIURO HANDLOWE SP. Z O.O.* z siedzibą w Warszawie przy ulicy Bobrowieckiej 6, wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy,
XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem 0000043523, NIP 525-21-13-462, o kapitale zakładowym 6 187 000 zł